ŽŪB „House of Angus“ atnaujina veiklą. Kviečiame domėtis. 

 


Angus veisliniai mėsiniai galvijai


Pašarai ir aplinka


Mėsa


Technika ir technologijos


Naujienos ir įdomybės


Parduodami galvijai


Nuo ko pradėti?


Ko NEdaryti?


Svarbu veisiant ir gerinant veislę


Kada atsipirks?


Kada atsipirks?


Dažnai bendraudami su ūkininkais, kurie dar tik ketina pradėti mėsinių galvijų verslą Lietuvoje, pastebima, kad daugiausia dėmesio jie skiria skaičiavimams, kuriuose valstybiniuose projektuose jie gales dalyvauti, kokiomis valstybės paramomis pasinaudoti ir kokias tiesiogines išmokas gaus.

Tačiau esame pastebėję, kad valstybės politika toli gražu nesutampa su siekiais, kuriuos sau turėtų kelti žmogus, besiimantis verslo - valstybė manevruoja minia ir kritinėmis masėmis, o individualus ūkis turi siekti, kad jo veikla būtų prasminga ir pelninga. Žemės ūkio reikalaujamos investicijos, palyginti su investicijomis, kurios reikalingos mažoms paslaugų įmonėms, yra labai didelės, o maržos arba mažos, arba ateinančios tik po kelerių metų, todėl ūkio krypties planavimas turi būti ilgam laikotarpiui - penkeriems, dešimčiai metų, o pasirinkimai tokie, kurie užtikrintų savarankišką ir sėkmingą ūkio gyvavimą be valstybės paramos ar kitokio pobūdžio nuolatinių investicijų.

Sugrįžkite netrukus - šis puslapis atnaujinamas. Čia rasite skaičiuokles, kurios padės Jums įvertinti, kada atsipirks Jūsų daromos investicijos į mėsinių galvijų verslą.


Verslo investicijų ir atsipirkimo skaičiuoklė - žemiau.


Auginti ar neauginti?...

Jei mėgstate galvijus - auginkite! Tai daug pasitenkinimo suteikiantis ir lengvas užsiėmimas, JEI tinkamai pasiruošite. Žingsnius, reikalingus gerai mėsinės galvijininkystės verslo pradžiai aptarėme atskirame straipsnelyje, todėl čia nesikartosim, tačiau norime priminti, jog šiame versle siekiant pajamų ir pelno svarbiausia yra... nepersistengti. :) Pasinaudokite mūsų siūlomomis verslo plano skaičiuoklėmis ir įsitikinkite tuo patys.

Galbūt dar tik sprendžiate, kokią galvijų veislę pasirinkti, tačiau čia ir visur kitur šiame internetiniame puslapyje kalbame pirmiausia apie Angus veislės galvijų auginimą - ši veislė pasižymi nereiklumu pašarams, gera tolerancija tiek šalčiams, tiek ir karščiams, atsparumu ligoms, lengvu veršiavimusi ir stipriu motinystės instinktu. Skirtingai, nei kai kurių kitų mėsinių veislių atstovams, šiems galvijams nereikia prašmatnių tvartų, specialių pašarų, ypatingos priežiūros, tad ne veltui įspėjame dėl persistengimo pavojaus - primename, kad nuo pat Jūsų veiklos pradžios kiekvienas be reikalo investuotas euras turės būti vėl uždirbtas ir sugrąžintas... Tam prireiks laiko, o juk norime, kad verslas kuo greičiau pradėtų išlaikyti pats save, ir kuo greičiau taptų pelningas.

Nusiteikite, kad mėsinių galvijų auginimas tikrai pareikalaus iš Jūsų kantrybės laukiant pajamų. To priežastys - labai paprastos. Juk reikia palaukti bemaž dvejus metus nuo galvijų gimimo pirmiau, nei galėsite sukergti telyčias ir buliukus, ir dar devynis mėnesius, kol sulauksite jų palikuonių. Šie, savo ruožtu, realizacijai bus tinkami vėl tik bemaž dviejų metų amžiaus! Taigi, turite skaičiuoti, kad pirmosios iš Jūsų bandos produkcijos uždirbtos lėšos atkeliaus tik po beveik keturių metų nuo motininės bandos galvijų gimimo datos... Visus tuos metus galvijus reikės prižiūrėti ir aprūpinti pašaru, o tam tikrai prireiks pinigų iš Jūsų asmeninės kišenės.

Taigi, jei esate pasiruošę - kviečiame prisijungti. :)


Kiek kainuos pradėti tokį verslą?

Atsakymas priklauso nuo išteklių, kuriuos jau turite. Žemiau pateikiame skaičiuoklę, kurioje darome prielaidą, kad nuosavų ganyklų neturite ir jas teks nuomotis, taip pat kad neturite pašarų ruošimo technikos ir pašarus galvijams pirksite. Įveskite galvijų skaičių, kiek ketinate jų pradžioje įsigyti ir pamatysite, kokioms išlaidoms reikia nusiteikti iki tol, kol bandos produkcija pradės nešti pirmąsias pajamas.

Ši skaičiuoklė skirta preliminariai numatyti, kiek lėšų reikės tam, kad pradėti naują mėsinių galvijų auginimo verslą Lietuvoje. Skaičiuojame remdamiesi 2015 m. kainomis. Čia įvertinome trejiems pirmiems metams (iki kol pradėsite gauti pirmąsias pajamas iš bandos) reikalingas lėšas: galvijų įsigijimui, žemės nuomai, aptvarų ir žiemojimo stoginių įrengimui, elementarioms girdymo sistemoms, šėrimo ir veterinarinės priežiūros poreikiams, darbuotojo atlygiui.

Pirmiau, nei pirksite galvijus, pasiruoškite detalų verslo planą, kuriame išsamiai įvertinkite Jūsų turimus išteklius ir verslo sąlygas, dėl kurių reikalingos investicijos gali skirtis iš esmės. Kitaip mėsinių galvijų laikymo duodamą naudą reikia skaičiuoti ir tuomet, jei jau turite veikiantį ūkį, kur įsigyti mėsiniai galvijai bus tik jau veikiančio verslo dalis.

Ruošdamiesi auginti grynaveislius Angus mėsinius galvijus kreipkitės į „House of Angus“, galite pasinaudoti mūsų paruoštu „Start-A-Herd TM Package“.

Linkime sėkmės.
Kviečiame sugrįžti netrukus - šis puslapis nuolat atnaujinamas. Susisiekite tel. nr. 8 685 06 501 arba el. paštu info (at) houseofangus.ltSusisiekite tel. 8 685 06 501 arba el. paštu info (at) houseofangus.lt